Image

W dniu 6 listopada b.r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac malarskich pana Waldemara, które będzie można oglądać jeszcze przez ok. miesiąc w holu Biblioteki Publicznej w Swarzędzu.

„Z całego serca dziękuję wszystkim za obecność i mile słowa na moim wernisażu, teraz do pracy mam większą motywację i nie spocznę na laurach.”

Autor o sobie i swojej twórczości:   

„Moja przygoda z malarstwem zaczęła się w 2019 r, w Środowiskowym
Domu Samopomocy w Swarzędzu, a ,,matką chrzestną” tej przygody jest p. Klaudia- terapeuta zajęciowy.

Cały czas szukam mojego nurtu, dlatego zobaczycie Państwo różnorodne formy i tematy moich prac.   Na obrazach staram się przedstawiać moje emocje. Jestem otwarty na słowa konstruktywnej krytyki, to pomaga ulepszać i doskonalić mój warsztat. Wszystkim polecam malarstwo, jako ciężką pracę samorozwoju, ale przede wszystkim jako formę wyrażania uczuć. Wiek nie ma tu znaczenia, po prostu uwierzyłem, że  malować potrafi każdy, a mnie to bardzo uspokaja i wycisza, pozwala poradzić sobie w chorobie, której doświadczam od wczesnych lat młodzieńczych. Sztuka jest dla mnie sposobem na radzenie sobie w sytuacjach kryzysu, nie jest mi obca, ponieważ we wczesnych latach uczyłem się gry na pianinie.

Dziękuję za możliwość wystawienia moich prac w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu, to pierwsza z moich wystaw, mam nadzieję na dalszą współpracę. Wśród moich prac znajdziecie Państwo obrazy namalowane z wykorzystaniem farb akrylowych, olejnych, wodnych. Szukam inspiracji w nurcie kubistycznym, tworzeniu pejzaży i architektury. Kubizmem zostałem zainspirowany podczas realizacji  projektu na przegląd twórczości artystycznej „Zlot Talentów”.

W przyszłości będę skupiał się na tworzeniu farbami olejnymi. Zapraszam Państwa do obejrzenia mojej wystawy.”